Dnes Vám priblížme proces výroby detského nábytku, aby ste vedeli aké materiály používame a mali bližšiu predstavu, aký nábytok Vám príde domov.

Materiály

Laminovaná drevotrieska

Dtd_doska

Detský nábytok, ktorý vidíte u nás v internetovom obchode sa vyrába z bielej drevotriesky. Používame drevotriesku slovenskej výroby (odkaz na výrobcu: http://www.bucina-ddd.sk/sk/laminated-chipboard ) bielej farby. Zvolili sme bielu farbu laminátu, pretože je najpoužívanejšia a biela farba sa hodí do každého interiéru. Výrobca uvádza nasledovné výhody použitia laminovanej drevotriesky v nábytkoch: “cenovo výhodné, rozsiahla škála dekorov, vysoká trvanlivosť a odolnosť, vysoká stabilita”. Používame drevotriesku hrúbky 18mm, ktorá patrí medzi pevnejšie a ale aj drahšie. Dávajte si pozor keď budete pozerať nábytok v iných predajniach, aby mal hrúbku aspoň 18mm, pretože pri tenších drevotrieskach už dochádza k menšej nosnosti, pevnosti a tak aj trvanlivosti.

V prípade záujmu o iný farebný typ laminovanej drevotriesky, pozrite si ponuku farebných odtieňov priamo na stránke výrobcu: http://dekory.bucina-ddd.sk/?lang=sk a môžeme Vám poskytnúť individuálnu ponuku nacenenia nábytku.


ABS hrany

Hrana

Dbáme na to, aby sa Vám nezačali po čase odliepať hrany nábytkov. Treba si dávať pozor aj pri nákupe iných druhov nábytkov u iných predajcov, aby tieto hrany neboli iba z laminátovej hranovacej pásky, pretože sú veľmi tenké a po krátkom čase sa začnú odliepať a šúpať preč z nábytku. My dávame dôraz na to aby Váš nábytok vydržal dlhšie. Používame drahšie ale za to kvalitnejšie ABS hrany, ktoré sú hrubšie, pevnejšie a odolnejšie.

Taktiež sme začali používať oblé ABS narážacie hrany, ktoré ako vidíte na obrázku, sú vypuklejšie do priestoru a tak nie sú ostré ako bežné hrany. Myslíme na Vaše deti a na ich bezpečnosť, keď sa hrajú v detskej izbe. Taktiež prispievajú k celkovému dizajnu nášho nábytku.


Výsuvy – kolajničky

Vysuvy

Ak si pozeráte u nás nábytok, ktorý má zásuvky, tak do každej zásuvky sa používajú 2 páry výsuvov, aby ste mohli plynule vysúvať a zasúvať zásuvku. Používame kolieskové výsuvy, ktoré sú pevné a zabezpečujú netrhaný (plynulý) pohyb zásuvkou von aj späť.

Samozrejme sú v ponuke aj iné druhy výsuvov, ale tento typ sa nám osvedčili časom aj kvalitou. V prípade záujmu o drahšie kolajničky (napríklad s doťahom), kontaktujte nás a zašleme Vám individuálnu ponuku nábytku.


Úchytky

Uchyty

Ako máte možnosť vidieť na našich nábytkoch, tak úchytky ako poznáte nevidíte 🙂 Dbáme na bezpečnosť Vašich detí a tak sme zvolili namiesto madiel a držiakov výrezy priamo v zásuvkách. Ak deti behajú okolo nábytku, tak sa často oblečením alebo telom zachytávajú o všetko okolo, a tak sme radšej zvolili túto našu bezpečnejšiu variantu.


 Nálepky – farebné motívy

Dizajner

Nálepky robia Vašu izbu jedinečnou! V našej ponuke si môžete vybrať z veľkého počtu rôznych druhov motívov. Všetky tieto motívy sú buď nami vyrobené na zákazku, alebo zakúpené s potrebnou licenciou. Ak však nenájdete u nás motív, ktorý sa Vám páči, môžete si ho navrhnúť  sami v našom nábytkovom dizajnéri.  Môžete si tam pridať vlastnú fotku/obrázok a nastaviť si, ako bude na Vašom nábytku vyzerať.

Všetky motívy sa tlačia na nálepku, ktorá sa potiahne laminátovou pevnou priesvitnou fóliou, aby bola odolná voči drobným poškodeniam. Vďaka tejto fólii je možné zabezpečiť dlhodobú trvácnosť nálepky a možnosť umývať nábytok vlhkou handrou.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *